Egy gyönyörű hennamintához nem elég, ha kiválasztod a hozzád illő motívumot és egy ügyes hennafestőt. Ha rossz helyre készül, oda a varázs. Konzultálj szakemberrel a festés előtt, hogy pontosan mit és hova szeretnél – de most én is ebben szeretnék segítséget nyújtani.
Érdemes figyelembe venni, hogy a festés más intenzitású és élettartamú lesz a különböző vastagságú bőrfelületeken, mivel a hennanövényben található lawsone nevű vegyület úgy fejti ki hatását, hogy behatol az epidermisz legfelső sejtrétegeibe, és megszínezi őket. Minél több sejtsort színezhet be, annál sötétebb, tartósabb és élénkebb festést eredményez, tehát ha igazán sötét hennamintára vágysz, akkor olyan testrészeken gondolkodj, ahol vastagabb a bőröd. A Közel-Keleti hagyományok szerint a henna a tenyérre, a kézfejre, a talpra és a lábfejre kerül – itt a legélénkebb a minta színe.
Manapság sokan csak azt nézik, hol mutatna jól (szerintük) az általuk választott minta. A legnépszerűbb a kézre való festés, legyen az az ujj, a tenyér vagy akár a kézfej. Ezeken a területeken megfelelő a bőr vastagsága, így szép, sötét eredményt kaphatunk, ami sokáig díszíthet bennünket. A kézfejre rengeteg gyönyörű, hosszan futó vagy elterülő minta közül válogathatunk, de bármelyiket is választjuk, biztosak lehetünk benne, hogy jól döntöttünk.
Szintén közkedvelt a boka festése, mivel az ide kerülő, lábszárra felfutó motívumok optikailag nyújtják a lábakat – és ki ne szeretne élni ezzel? Ha meg szeretnénk őket mutatni a világnak, elég csak szoknyát vagy egy rövidebb nadrágot húznunk, és bárki megcsodálhatja őket. Más a helyzet a derékkal és a csípővel, ahol nem lesz túl tartós a festés, és a strandon kívül nem sok helyen lesznek szabadon, mégis rengetegen kérik ide hennamintájukat – okkal, hiszen a hosszan elnyúló, indás vagy nonfiguratív motívumok remekül mutatnak ezeken a felületeken.
Bár a váll és a felkar nem éppen a legjobb választás, mégis sokan festetnek ide kisebb mintákat. Ugyanez a helyzet a csuklóval – mostanában egyre többen szeretnék hennával díszíteni, pedig a csukló vékony bőrén csak halvány, rövid életű festést kaphatunk.
Egy másik fontos szempont, amit érdemes figyelembe venni: a ruházat. A festés közben, illetve száradásakor semmi sem érhet a friss mintához, hiszen könnyen elkenődhet, ezzel pedig maga a festés is tönkremegy. Ugyanez igaz a hajra is, tehát könnyen elérhető helyet válassz, ami persze később sem lesz fedésben – kivéve, ha a henna csak magadnak készül.
Van pár olyan testrész, amire kifejezetten nem ajánlott hennafestést kérni. Ide tartozik a nyak, a fül és a dekoltázs területe is. Közös jellemzőjük, hogy rendkívül vékony bőrük miatt csak halvány, rövid élettartamú mintákat lehet rájuk készíteni, és hajhossztól függően kifejezetten problémás lehet szabaddá tételük a festés idejéig. A nyak bőre rendkívül laza és nyúlékony, festésre nem alkalmas, és gondolj csak bele, milyen nehéz lehet hosszú órákon át mozdulatlanul tartani a fejed… inkább ne vállalkozz lehetetlenre.