Eredeti Angol nyelvű forrás: My Modern Met. Szerző: Emma Taggart.
Bárkinek, aki a tetoválások rajongója, de fél elkötelezni magát a végleges tintával, van egy alternatívánk, ami évszázadok óta létezik – a Henna.
Mi a hennafestés?
A Hennafestés egy ősi művészeti forma, melyet ma is gyakorolnak férfiak és nők, fiatalok és idősek, a világ minden táján. Ezek a „tetoválások” a testfestés művészetének egy formái, amit az összetéveszthetetlen mély narancs-vörös szín és bonyolult mintázatok jellemeznek a végtagokra festve. Sok különböző hennaminta ered a gazdag indiai, afrikai, és közép-keleti kultúrákból. Napjainkban te is elkészítheted a saját henna tetoválásod a készen kapható hennafestés szettekkel.
Honnan származik a henna?
A henna egy kisméretű, virágos növény, ami a trópusi éghajlaton nő Afrikában, és Ázsiában. Míg a virágát gyakran használják parfümök készítéséhez, a levelei tartalmaznak egy hasznos színező pigmentet, a lawsone-t (ismert még hennotannic savként), mely különböző árnyalatokban az égetett narancstól a mély vörösig színez. Hogy kinyerjék ezt a színező pigmentet, a leveleket kiszárítják, majd finom porrá őrlik. Azon túl, hogy különböző egészséges hatásai vannak, – köztük a láz csökkentésének képessége, fejfájás elmulasztása, és az alvászavarok csökkentése – a sokrétű alapanyagot lehet festésre is használni, legyen az ruha, haj vagy ideiglenesen a bőr festése.
A hennát paszta formában viszik fel a bőrre. Amikor eltávolítják, a vöröses-narancs folt oxidálódni kezd, és besötétedik a következő néhány nap során. Bár nem végleges, a testfestés egy-két hétig a bőrön marad, fájdalommentes alternatívát szolgáltatva a hagyományos tetoválásnak.
Történelemi háttér
A hennafestés művészetét Indiában, Afrikában, és a Közép – Keleten évezredek óta gyakorolják. Az ősi művészet eredete nem világos. Míg egyesek úgy vélik, először az egyiptomiak festették vele a bőrüket, mások Indiát tartják az eredeti forráshelyének (ahol Mehndi-nek nevezik hindiül és urdu-ul.) Úgy gondolják, a sivatagi népektől ered, akik felfedezték, hogy le tudják hűteni magukat, ha a hennából készült pasztát tesznek a kezeikre és lábfejeikre. Nem tartott sokáig míg elkezdték különböző díszítő motívumokban felvinni, és ahogy a minták egyre bonyolultabbá váltak, a tradíció is elmélyült.
Idővel a férfiak és nők a hindu és muszlim kultúrákban elkezdték magukat művészi hennával díszíteni, különleges alkalmakkor és vallási ünnepekkor. Népszerűvé váltak az esküvő előtti „A Henna Éjszakája” elnevezésű partik, ahol az indiai menyasszony és barátnői valamint nő rokonai összegyűltek, hogy szerencsét és áldást szimbolizáló henna mintákkal díszítsék egymást. Hennamintákat festettek a terhes nőkre is, akik tradíció szerint élvezhettek pár hét szabadságot a házimunka kötelezettségei alól, hogy felkészüljenek a szülésre valamint, hogy megóvják a testfestésüket. Ma a szokás tovább él, a gyönyörű mintázatok pedig kultúránként eltérő motívumokkal díszítik a bőrt.
MEXICO!! Sasha's bridal henna ♥ Barcelo Maya Palace, Riviera Maya, Mexico Please click the link below and LIKE our page www.facebook.com/mendhihennabridalparties© Dwayne Watkins Photography
Geplaatst door Mendhi Henna Bridal Parties op donderdag 13 september 2012
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.