Henna eredete
A hennafestés egy ősi művészeti forma, mely Ázsiában és Észak-Afrikában évezredek óta ismert. Mára ez a testfestési mód az egész világot meghódította.
A henna egy gyógynövény, mely kiszárított levelét porrá örlik, így nyerhető ki belőle a festékanyag.
Kezdetben gyógyászati célokra, többet között lázcsillapításra, fejfájásra és alvási zavarok csökkentésére is használták.
Barna henna
A zöld növény leveléből nyert hennaporból a megfelelő alapanyok hozzáadásával paszta állagú, barna színű krémet kapunk. Ez a bőrrel érintkezve narancsos-vörös színtől kezdve a barna minden árnyalatában megmutatkozhat. Az árnyalat függ a festett testrésztől, valamint az alkalmazott technikától is. Erről bővebben itt.
Fekete henna
A henna növényből eredetileg barnás színű paszta keverhető ki, melyet egy fekete színt eredményező vegyület felhasználásával tesznek feketévé. Azonban ez az anyag súlyos károkat, allergiás reakciókat okozhat az emberi bőrön, ezért használata nem ajánlott. A PPD-t tartalmazó fekete hennáról itt olvashatsz többet.
Színes henna
Manapság a fekete és a barna henna mellett megjelentek a színes hennapaszták, melyek akár kék, narancssárga, zöld és rózsaszín színben is elérhetők. Ezek a termékek itthon kevésbé ismertek. Tudomásunk szerint nem kerültek kivizsgálásra, az összetevők minőségében nem lehetünk biztosak. Van pár alternatíva a színes bőrre festhető mintákra: vízzel felragasztható matricák (2-3 napig marad meg), vízálló csillámtetoválás (1-2 hétig marad a bőrön), testfesték (vízzel lemosható).
A teljesen biztonságos hennafestés érdekében használj por formájú hennát, mely por alakban zöld színű. A porból a pasztát a megfelelő receptúra alapján otthonodban is össze tudod állítani. Barna, vörösesbarna nyomot hagy a bőrön. Ez a legbiztonságosabb, ennek köszönhetően nyugodtabb szívvel alkalmazod saját, illetve vendégeid bőrén.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.