Forrás: Cosmopolitan.

Fotó: profimedia.hu
Gondoltál már arra, hogy nyáron csináltass egy olyan motívumot, ami téged jellemez? Itt az idő, hogy elhatározd magad. A henna nagyon mutatós tud lenni a bőrön, akármelyik testrészedre is csináltatod, és nem kell örökké nézegetned, mint egy tetoválást. Íme pár dolog, amit jó, ha tudsz.
A henna, mint növény
A festéket, amit a bőrödre felvisznek, a henna növényből nyerik. Ez a cserjeféle Afrika szubtrópusi területein terem, és körülbelül 2-6 méter közötti a kifejlett magassága. A száraiban és a leveleiben található festék az, amely megszínezi a bőrt, a hajat, és a körmöt is. Legnagyobb kereskedelmi céllal Radzsasztánban (India) termesztik. A leveleket és a szárakat összeőrlik, ebből készül a hennapor, amit vízzel vegyítve használnak.
Hogyan kezdjünk neki?
Ha nincs jó kézügyességed, keress egy olyan embert, ami már több éve ezzel foglalkozik, vagy tudod róla, hogy szépen, precízen rajzol. Ezután válaszd ki a megfelelő mintát. A festék felvitele úgy zajlik, hogy megtisztítják a bőrödet, majd a hennaport összekeverik egy természetes olajjal, esetleg vízzel. Érdemes megszagolni, mert ha kellemetlen, vegyszeres az illata, akkor nem érdemes felvinni a bőrre az allergiás reakciók miatt. Ezután a művész elkezdi felvinni a bőrödre, a rajzolás időtartama a minta méretétől függ. Miután végzett, nem szabad nagyon mozgatnod a felületet, ahova került a motívum, sőt, fürdeni és napra menni sem ajánlatos. Amikor megszárad (körülbelül egy-két óra), a hennamaradványokat saját kezűleg le tudod dörzsölni a bőrödről. A festék fennmaradási ideje körülbelül két hét és egy hónap között mozog. Ha megfelelően van előállítva, akkor egyáltalán nem ártalmas a bőrre.
Természetes vörösség a hajnak
A hennát nem csak a bőr díszítésére, hanem a haj színezésére is szokták alkalmazni. Végezheted otthon is, de a fodrászodat is megkérheted, hogy segítsen. A hennaport meleg vízzel keverd ki pépesre, viszont nem szabad sampont vagy balzsamot alkalmazni. Vidd fel egyenletesen a hajadra, majd minimum másfél óráig hagyd rajta a kívánt hatás elérése érdekében. Nem mindenkinek fogja meg ugyanolyan mértékben a haját, világosabb hajszínnel rendelkezőknek könnyebben, sötét hajúaknak pedig nehezebben, így utóbbinak érdemesebb tovább rajta hagyni a festéket. Ha letelt az idő, mosd le, és szárítsd meg kíméletesen a hajadat. Semmi káros anyagot nem tartalmaz, így nem kell attól félned, hogy tincseid veszítenek rugalmasságukból vagy szépségükből.