Hogyan változik a hennaminta napozás hatására?
Napfény hatására bőrünk melanint termel. A melanin a bőr színét okozó pigment. Funciója, hogy megvédje a testet a napfény ártalmas hatásaitól azáltal, hogy a bőr felső régegében már blokkolja a káros sugarak mélyebb rétegekbe jutását. Több napfény hatására több, kevesebb napfény hatására kevesebb színanyag termelődik a bőrben.
Ha napozunk, azok a testrészek, melyek ruhával vannak fedve, védettek a napfény hatásával szemben. A napfény serkentené a melanint termelődését, de mivel a ruha árnyékolja a bőrt, testünk a fedett részen nem barnul be. Ugyanígy blokkolja a hennafestés is a napfényt. Mivel a bőr legfelső rétegét színezte meg, ez a réteg védi a napfénytől a melanint termelő alsóbb rétegeket.
Ha hennamintás bőrünket napfény éri, a hennaminta pontos körvonallal, de negatív színnel fog előtűnni akkor, amikor a hennafestés lekopott. A körülötte levő terület barnább lesz a napfény miatt, mert itt megemelkedett a melaninszint. Ha tovább napozunk, a korábban hennázott terület továbbra is világosabb színű lesz, mint a napbarnított terület. Az eredeti hennaminta színe nem fog változni a napozás hatására.
Olvass tovább.